top of page

OGÓLNOPOLSKIE BADANIE 2024 - Zjawisko mikromanagementu w polskich firmach i organizacjach oraz skutki dla Pracowników i wyników

Zaktualizowano: 20 paź 2024

Dr Artur Smolik we współpracy z Instytutem Biznesu i Administracji Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, wraz z partnerami merytorycznymi badania, zapraszają do udziału w ogólnopolskim badaniu zjawiska mikromanagementu w polskich firmach oraz jego wpływu na pracowników i wyniki.

Jako pionierzy w obszarze kompetencji menedżerskich podejmujemy się próby zbadania i interpretacji tego zjawiska w rozszerzony sposób, z uwzględnieniem polskiej rzeczywistości biznesowej. 


Mikromanagement, czyli nadmierna kontrola nad każdym aspektem pracy zespołu, jest jednym z najczęściej omawianych i kontrowersyjnych stylów zarządzania. Często postrzegany jako negatywny, może prowadzić do spadku motywacji, zaangażowania i kreatywności wśród pracowników. Z drugiej strony, w niektórych sytuacjach może przynosić krótkoterminowe korzyści, szczególnie w przypadku nowych lub trudnych projektów.


Celem niniejszej ankiety jest zbadanie, jak mikromanagement funkcjonuje w polskich firmach oraz jakie są jego skutki dla pracowników i zespołów. Chcemy lepiej zrozumieć doświadczenia pracowników z tym stylem zarządzania, jak również poziom wiedzy na temat mikromanagementu. 

Naszą ambicja jest przeprowadzenie największego tego typu badania na populacji polskich pracowników.

Twoje odpowiedzi pomogą nam zidentyfikować najczęstsze wyzwania i opracować strategie, które mogą poprawić sposób zarządzania zespołami. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie około 7-13 minut. 

Prosimy o szczere odpowiedzi, które pozwolą na rzetelną analizę tego zjawiska w polskich firmach i organizacjach. Dziękujemy za poświęcony czas!





Badanie trwa do 31.12.2024 r., a wyniki badania zostaną opublikowane na początku 2025 roku na stronach:



oraz wysłane emailem do każdej osoby, która wypełniła ankietę i pozostawiła dane kontaktowe.



Pomysłodawca i koordynator merytoryczny badania: dr Artur Smolik


Partner merytoryczny badania: Uniwersytet Dolnośląski DSW



Partner badania: www.manager.edu.pl


Comments


bottom of page